Ludzie często są zdezorientowani wieloma rolami, jakie różni profesjonaliści odgrywają w branży finansowej. Broker papierów wartościowych jest jednym z zawodów, których wiele osób nie może owinąć głowami, chyba że są w sektorze inwestycyjnym lub finansowym. Praca maklera papierów wartościowych ma korzenie w historii, ponieważ jest ściśle związana z rozwojem wczesnego handlu i tworzeniem weksli, weksli kredytowych i banknotów. Istnienie brokerów bezpieczeństwa lub handlowców jest dość istotne dla obecnego i przyszłego przepływu finansowego na świecie. To kusząca praca z dobrą płacą i potencjalnie efektowną karierą, dlatego stworzyliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci owinąć głowę wokół tego, co pociąga za sobą praca brokera papierów wartościowych i jego wymagania.
Co robi broker?
Rynki finansowe i zwykli konsumenci potrzebują linku, aby móc zsynchronizować ruchy podaży i popytu, a tym ogniwem jest makler papierów wartościowych. Istnieje wiele tytułów stanowisk, które mogą być używane zamiennie z „brokerem bezpieczeństwa”, w tym agentem sprzedaży usług finansowych, agentem sprzedaży towarów i innymi. Brokerzy papierów wartościowych zajmują się kupnem lub sprzedażą papierów wartościowych. Oczywiście najczęstszymi papierami wartościowymi, z którymi działają brokerzy papierów wartościowych, są akcje i obligacje ze względu na ich obfitość i dostępne możliwości inwestycyjne. Ale aby móc uzyskać licencje na takie papiery wartościowe, należy spełnić wiele warunków wstępnych. Kiedy prywatne firmy zaczynają działać publicznie poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO), akcje kupowane przez ludzi mogą przynosić zyski w postaci dywidend.
O tym warto pamiętać!
Aby zostać brokerem papierów wartościowych, istnieją pewne licencje, które musisz uzyskać, aby móc działać legalnie i prawidłowo. Mimo że dostępnych jest wiele licencji, artykuły z serii 6 należą do najważniejszych licencji, które musisz mieć, aby móc obsługiwać zasoby bezpieczeństwa. Każdy broker, który uzyskał tę licencję, może handlować akcjami, obligacjami, funduszami inwestycyjnymi, rentami, opcjami biznesowymi, partnerstwami programowymi, kredytami hipotecznymi i innymi aktywami.